Тотнъм показа, че няма да се даде лесно на Лестър в борбата за титлата на Острова. В 31-ия кръг „шпорите“ надвиха леко с 3:0 гостуващия Борнемут и с 61 точки върнаха разликата от лидера в класирането на 5 пункта, същевременно изпреварвайки третия Арсенал с шест.

Лондончани ликвидираха съпротивата на Борнемут още в началните минути. Течеше 43-ата секунда, когато Хари Кейн засече центриране отдясно на Кайл Уокър и направи 1:0.

Тотнъм - Борнемут

източник: Gulliver/Getty Images

Пак Кейн бе изведен от Деле Али, напредна и изпрати топката за втори път в мрежата в 16-ата минута.

Без други особени положения приключи полувремето на „Уайт Харт Лейн“. Седем минути след подновяването на играта отново Хари Кейн реши да опита късмета си отдалеч, вратарят отби удара му, но право в краката на връхлитащия Кристиан Ериксен, който с добавка направи 3:0.