Националният ни отбор по волейбол победи Египет с 3:2 гейма в четвъртия си мач от Световното първенство в Полша. Двубоят бе без значение за по-нататъшното класиране на тима ни на шампионата, а националите разочароваха с представянето си, особено в третия и четвъртия гейм, когато Египет изравни за 2:2. За съперника това бе първа спечелена точка в Полша, а България взима две точки.

Първият гейм бе спечелен с 25:22, а вторият с 26:24 точки. Третият гейм бе за Египет при 25:23 точки, както и четвъртият с 25:20. В тайбрека България спечели с 15:11 точки. Така активът на представителния ни отбор на Световното вече е три победи и една загуба.

Тодор Алексиев беше най-резултатен за България с 25 точки, 20 добави Данаил  Милушев. За шампионите на Африка Ахмед Абделхай завърши с 20 точки.

Срещу Египет селекционерът Пламен Костантинов избра да започне със състав: Андрей Жеков, Светослав Гоцев, Данаил Милушев, Мирослав Градинаров, Теодор Тодоров и Тодор Алексиев, либеро - Теодор Салпаров.

Двубоят започна равностойно, като Египет поведе с 8:5 до първото техническо прекъсване. Националите постепенно подобриха посрещането си и обърнаха до 16:14. Ас на Милушев направи резултата 21:17. Египтяните намалиха до 23:21, но България спокойно затвори гейма при 25:22 точки с успешна атака на Мирослав Градинаров.

Блокадата заработи и във втория гейм и националите поведоха със 7:5 точки, а с ас на Мирослав Градинаров резултатът стана 11:9. При второто техническо прекъсване авансът на България бе 16:14. Загуба на концентрацията доведе до серия от 4 поредни точки за Египет и 16:18. Съперникът задържа разликата до 19:21, но с чудесна блокада волейболистите ни намалиха до 20:21 и изравниха при 22:22. България спечели и втория гейм с 26:24 точки, след успешна атака на Дани Милушев.

Стабилно начало на България в третия гейм, но второто техническо прекъсване дойде при 1 точка аванс за Египет - 16:15, а нова точка за съперника накара треньора Пламен Константинов да вземе ново прекъсване. Египет задържа разликата до 20:18, но със стабилна блокада националите върнаха 1 точка. Силни изяви на капитана Тодор Алексиев и добър начален удар доведоха до изравняване при 22:22. Грешка на Мирослав Градинаров даде два гейм бола за съперника при 22:24. Българите спасиха първия и намалиха за 23:24, но с аут от сервис на Гоцев, Египет спечели третия гейм с 25:23 точки.

В първите минути на четвъртия гейм Египет се възползва от колебания в българския състав и поведе с 16:11 точки. При 18:13, България реализира с добра атака на Теодор Тодоров през центъра. Серията от три точки за България, след ас на Андрей Жеков веднага предизвика треньорът на Египет да вземе прекъсване. България намали до 17:18, но не успя да изравни и Египет отново дръпна с 4 точки - 21:17. Последва поредица от грешки на националите и при 19:24 Египет получи 5 гейм бола. Втората бе реализирана и след 25:20 точки съперникът изравни за 2:2 гейма.

Петият гейм започва с преднина за Египет при 6:2, но държавният ни тим успя да изравни до 6:6 точки. Съперникът поведе с 10:9, но България изравни и взе аванс при 11:10 и с ас на Тодор Скримов националите спечелиха тайбрека с 15:11, а с това и двубоя с 3:2 гейма.

По-късно предстоят и другите два мача от нашата група С: Мексико и Канада играят от 17.30 часа, а Китай и Русия излизат един срещу друг от 21.15 часа.