Лукойл Нефтохимик спечели драматично с 3:2 срещу ЦСКА дербито на осмия кръг на Националната волейболна лига. В зала "Младост" в Бургас домакините стигнаха много трудно до успеха, като в четвъртия гейм изпуснаха 5 възможности да спечелят с 3:1 и вземат пълен актив от 3 точки.

В състава от Бургас със силни изяви се отличиха нападателят Васил Стоянов, както и центърът Петър Кирчев.

По този начин Нефтохимик взе реванш за загубата с 1:3 от "червените" преди близо 3 седмици.

Въпреки успеха с 3:2 възпитаниците на Северин Димитров са на първо място в класирането с актив от 19 точки. Толкова има и Левски Сиконко. Шампионът ЦСКА пък е с 18 точки.

Във Варна "сините" спечелиха очаквано с 3:1 срещу Черно море БАСК. Отборът от морската столица беше съставен предимно от юноши и това направи задачата на Левски значително по-лесна.

След този двубой Левски ще изиграе приятелски мачове с румънския Динамо (Букурещ).