Втора загуба претърпяха българските волейболисти в група С1 на Световната лига за мъже, след като отстъпиха на Аржентина с 2:3 гейма (23:25, 25:23, 25:20, 21:25, 12:15). Нашите все пак приключиха мача с точка, а много силно за противника играха Гонсало Кирога, Гонсало Кавана и Херман Йохансон.

Цветан Соколов завърши мача 29 точки, а 15 за нашата селекция добави Николай Николов. Кристиан Поглажен реализира 19 точки за Аржентина, а Гонсало Кирога добави 16.

Аржентинският отбор се възползва от няколко грешки на българската защита и поведе в ранните моменти на първия гейм с 4:2 и 6:3. Но след това със силни атаки на Цветан Соколов и на Тодор Скримов българите стигнаха до първото равенство 7:7. Аржентина отново поведе в резултата с 11:8, когато Пламен Константинов взе прекъсване и то даде резултат при атаките на Соколов и Николай Николов. Двата отбора продължиха да се гонят при 16:16, а гаучосите взеха преднина при 21:19.

След това те стигнаха до геймбол при 24:20, когато Константинов взе второ прекъсване и отново имаше импулс в българската игра с реализирани три точки. Тогава на свой ред треньорът на Аржентина Хулио Веласко взе прекъсване, а неговите волейболисти се справиха с 25:23.

Нашите стартираха добре във втория гейм, но с успешни две атаки на Гонсало Кирога Аржентина обърна до 8:7. Николай Пенчев и Цветан Соколов засилиха играта в атака и помогнаха на България доведе до 14:11. Равенството продължи да виси при 14:14, при 20:20 и при 22:22, като на два пъти нашите и един път аржентинците имаха преднина от две точки. В решителните моменти от гейма Ники Николов направи добра блокада за 23:22, но последва ново равенство. След това грешка на Кирога и успешна блокада на Николов доведе до изравняване на резултата 1:1 гейма.

Третата част тръгна много по-леко за българския отбор и нашите поведоха рано-рано с 10:6, 11:7, а след това и с 14:11 и 15:12. Много силно игра, както и през целия мач Цветан Соколов, важни точки направиха Георги Братоев и Тодор Скримов. След равенството 15:15 българите взеха точка и мачът излезе в техническо прекъсване. След него момчетата на Пламен Константинов дръпнаха с 19:16, а чудесната игра на бургазлията Николов в защита и блестяща атака на Цветана Соколов направиха резултата 22:19, а България стигна до геймбол при 24:19, а в крайна сметка и поведе с 2:1 гейма заради победата в третата част с 25:20 след мощна атака на Тодор Скримов по диагонала.

В четвъртата част играчите на Хулио Веласко стартираха много силно с блестящи атаки на Херман Йохансон и Себастиан Соле започнаха да трупат преднина с 6:1, 9:3 и 11:4. Българите не успяха да се настроят на вихрените атаки и само в няколко случая добрите прояви на блокада на Виктор Йосифов намалиха преднината на противника. Разликата до края на частта не слезе под три точки и те затвориха гейма при 25:21.

В последвалия тайбрек Аржентина продължи да доминира и въпреки ранното прекъсване от Константинов, Кирога направи резултата 6:2 през неуспешната двойна блокада на Виктор Йосифов и Цветан Соколов.

Соколов не успя да се справи с тройна блокада за 3:7. Нашите се върнаха в мача за 8:10 с точни отигравания на Георги Братоев и Николов.

Нова отлична изява в защита на Николай Николов при единична блокада съкрати пасива на нашите на 10:11. Последвалата атака на Цветан Соколов излезе в аут, а претенциите на нашите, че аржентинската блокада е докоснала мрежата не дадоха резултат. Аут на Николов увеличи преднината на противника на 13:10, а след това при размяна на точки се стигна до 14:12. Изпратена топка в аут от Цветан Соколов в последния български сервис осигури победата на южноамериканците.

Състав на България: Цветан Соколов 29 точки, Николай Николов 15, Тодор Скримов 12, Виктор Йосифов 8, Николай Пенчев 8, Георги Сеганов 1, Теодор Салпаров- либеро (Георги Блатоев 4, Розалин Пенчев)/БТА