Българският национален отбор за девойки до 20 години завърши на 8-о място на Световното първенство в Пуерто Рико.

Нашите момичета загубиха от Русия с 2:3 (25-22, 23-25, 24-26, 25-18, 15-9) в директния спор за 7-а позиция на шампионата. Родните волейболистки имаха преднина от 2:1 гейма, но допуснаха обрат и записаха второ поражение от „сборная“ в надпреварата. Припомняме, че двата тима бяха заедно в предварителна Група А и тогава рускините се наложиха с 3:0.

Топреализатор в срещата стана капитанът на представителния ни тим Гергана Димитрова, която заби впечатляващите 33 точки. Мирослава Паскова добави 19, а за Русия с най-голям актив от 27 завърши Ана Лазарева.

В последния ден от турнира се изигра финалът и двубоят за бронзовите медали. Световни шампионки станаха волейболистките от Доминикана, които на финала победиха драматично Бразилия с 3:2. Италия си заслужи бронзовите медали след успех над Япония с 3:0.

Ето и крайното класиране на Световното първенство за девойки до 20 години в Пуерто Рико: