Националният отбор на България по волейбол претърпя поражение с 0:3 гейма от Аржентина в Световната лига. Възпитаниците на Пламен Константинов отстъпиха на своя съперник след 19:25, 19:25 и 16:25 точки в отделните части.

Двубоят бе част от мачовете в Група С на втора дивизия. Срещата се проведе в Салта, а след поражението „трикольорите“ ни заемат второ място във временното подреждане с 12 точки след лидера Канада с 22. България е домакин на финалната четворка.

Домакините поведоха още при първото техническо прекъсване с 8:5 точки, а при второто водеха с 16:11. Последваха поредица от грешки за българския тим, за да се стигне до 25:19.

Аржентина поведе във втория гейм, а разликата стигна до 6 точки още при 8:2. Домакините продължиха да доминират, за да затворят гейма при отново с 25:19.

В третия гейм волейболистите ни имаха реален шанс за нещо повече от чиста загуба. Тимът ни намали разликата до 12:10 и 16:13, но аржентинците не позволиха никаква изненада и направиха поредица от точки в края на гейма за 25:16.

Най-резултатен в срещата не Хосе Гонсалес с 11 точки, а за България Тодор Скримов записа едва 9.

Само преди ден волейболистите ни се наложиха с 3:2 гейма над Аржентина.