Отборът на България се наложи с 3:2 гейма над Аржентина в мач от втора дивизия на Група С на Световната лига. В отделните части срещата, която се игра пред около 4000 зрители, се разви при 26:24, 22:25, 26:24, 16:25, 18:16.

С постигнатата победа България заема втората позиция в класирането с 12 пункта. Поражението пък направи шансовете на Аржентина за финалите във Варна почти излюзорни. Гаучосите изостават с 12 точки от лидера Канада, заемайки третото място.

Първият гейм премина в оспорвана битка, а Ажентина дръпна с 21:19, когато България успя да изравни на 23:23, а след това и да затвори частта в своя полза след чудесни акции на Данаил Милушев – 25:24.

Вторият гейм премина под доминацията на гаучосите, които успяха да стигнат до равенството след 25:22.

Началото на третата част бе доста лошо за „трикольорите“, които изостанаха с 4:10. Наложи се Пламен Константинов да направи известно прекрояване, а на мястото на Андрей Жеков в игра се появи Любослав Агоцев. Рокадата даде ефект и така се стигна до изравняването – 21:21. На самия финал на частта България успя да наложи доминация и така затвори гейма след 26:24.

Аржентина се върна в играта в следващата част, когато убедително се наложи с 25:16. Така всичко се реши в тайбрек. Там играта бе доста оспорвана. Първоначално гаучосите поведоха с 10:5, но постепенно България изравни играта. Благодарение на Виктор Йосифов нашата селекция стигна до мачбол при 17:16. Всичко бе решено в полза на България след атака на Пабло Крер - 18:16.

За тима на Пламен Константинов най-резултатен бе Виктор Йосифов с 16 точки.

Състав на България: Теодор Тодоров, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Андрей Жеков, Дани Милушев, Теодор Салпаров, Николай Пенчев