Бронзовият медалист от Лондон 2012 Италия постигна трета поредна победа в група "А" на мъжкия турнир по волейбол на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Италианците победиха без проблеми Мексико с 3:0 (25:17, 25:13, 25:17) гейма за 60 минути.

Отборът на Италия игра без контузения си капитан Емануеле Бирарели.

За победителите се отличиха Филипо Ланца с 10 точки и Османи Хуанторена с 9 точки.

За Мексико по 5 точки записаха Самуел Кордова и Нестор Орелана.
Олимпийският и световен вицешампион Бразилия допусна първа загуба, след като отстъпи пред САЩ с 1:3 (20:25, 23:25, 25:20, 20:25) гейма.

Матю Андерсън изигра силен мач за американския тим и завърши с 23 точки. САЩ, трикратния олимпийски шампион, загуби първите си два мача от турнира.

"Селесао", златен медалист от 1992 и 2004 година, ще се опита да достигне до четвърти пореден финал на Олимпиада.

Най-резултатен за трикратните световни шампион беше Уолъс де Соуса с 13 точки.