Единствено и само победа срещу Бразилия в последния мач от Групата ще позволи на България да се класира за финалната шестица на световната лига в Кордоба от 21 до 25 юли.

Италианците имаха възможност още тази вечер да ни подпечатат визата, но пуснаха Сърбия да вземе две точки. Адзурите, които водеха с 2:0 гейма изцяло смениха шестицата на полето, след което сърбите стигнаха до успех с 3:2 гейма и по този начин взеха две точки от срещата.

Сметките в българския лагер показват, че победа с какъвто и да е резултат ще ни позволи да продължим напред.

Срещата Сърбия – Италия бе водеща в Зала Конгресна след загубната ни от Бразилия, като хора от лагера ни, а и фенове задаваха единствено и само въпроси какво става в Белград в продължилите над трийсет минути раздавания на автографи и снимки под дъжда в морската столица.

Гледай на живо световното първенство по волейбол в Италия с туристическа агенция "Галера" от 24 септември до 10 октомври.