Странни шеги си прави съдбата. България ще играе за разпределение на местата от 5-8 позиция в крайното класиране на Световното първенство по волейбол в Италия. След като стартира срещите си на Мондиала в „града на Пранди” Торино – там от където е тръгнала кариерата на българския селекционер, сега нашите волейболисти ще завършат представянето си на шампионата на планетата в „града на Пранди” Модена – там където в момента води клуб специалистът.

В петък от 18 часа българско време срещаме Русия в първи мач, а от 22 часа е мачът САЩ – Германия. Победителите ще спорят да са пети в събота от 22 часа, а загубилите 4 часа по-рано в Модена.

В Рим в събота от 18 часа е 1/2-финалът Сърбия – Куба, а от 22: Италия – Бразилия, големият финал е в неделя – 10 октомври от 22 часа , а малкия от 18.

Във Флоренция в петък са срещите за 9-12 място - от 18 часа Аржентина – Испания и от 22 часа Франция – Чехия.

Новините от Световното по волейбол от Италия четете със съдействието на bwin.