Германия продължава да преследва място в челото на група "В" на европейското първенство по волейбол за жени в Пловдив, като записа трети успех. Бундестимът се наложи над Гърция с 3:0 (25:20, 25:17, 25:22) в четвъртия си мач в зала "Колодрума".

Волейболистките, водени от Феликс Козловски, се изкачиха на второ място във временното класиране с три победи, една загуба и актив от 8 точки. Позицията е преди втория мач от потока, в който България излиза срещу Чехия от 20.30 часа. Евентуална победа ще доведе отново до разместване в таблицата и до втора позиция за "лъвиците".

Германките не позволиха изненади от страна на гъркините. В първите два гейма те доминираха изцяло и ги спечелиха с разлика. В третата част настъпи известно отпускане, като интригата се запази до 22:22. В крайна сметка Бундестимът показа класата си и затвори мача с 3:0.