Италия ще играе на полуфиналите на олимпийския турнир по волейбол за мъже. "Адзурите", които са бронзови медалисти от Лондон 2012, победиха с 3:0 (31:29, 25:19, 25:17) срещу Иран за само 77 минути и в следващата фаза ще се изправят срещу шампиона от Пекин 2008 САЩ.

Османи Хуанторена и Иван Зайцев реализираха по 15 точки за състава на Италия, а Филипо Ланца добави още 10 точки за победителите. Те имаха проблеми единствено в първия гейм на срещата, който продължи 31 минути и завърши 31:29. Шахрам Махмуди реализира осем точки за иранците.

По-рано САЩ надигра с 3:0 (25:23, 25:22, 25:20) световния шампион Полша за 81 минути в зала "Мараканазиньо". Ръсел Арън реализира 12 точки за победителите, а неговите съотборници Тайлър Сандър и Матю Андерсън добавиха по още девет точки. Бартош Курек беше най-резултатен за "дружина полска" с десет точки. Михал Кубяк добави още девет точки за световните шампиони.

Действащият олимпийски шампион Русия стана първият отбор, който си осигури класиране за полуфиналите в мъжкия волейболен турнир. Руснаците се наложиха с 3:0 (25:15, 25:20, 25:18) над Канада в четвъртфинален мач, продължил едва 69 минути. На полуфиналите в Рио отборът "Сборная" ще играе срещу Бразилия.

"Селесао" се наложи с 3:1 гейма над Аржентина, след като в отделните части срещата се разви при 25:22, 17:25, 25:19, 25:23. Битката между Бразилия и Аржентина продължи 105 минути, като в началото бе оспорвана, а последните два гейма домакините на Олимпиадата наложиха своята доминация./БТА