Българският национален отбор по волейбол не можа да постигне чудото срещу Франция в последния си мач от група B на олимпийската квалификация в Берлин и ни победи категорично с 3:0. Франция взе първия гейм с 25:19 и сложи окончателно точка на надеждите ни. Вторият гейм отново отиде в полза на французите - 25:20, макар че съперниците ни смениха целия си състав след първия гейм.

Съвсем логично паднахме и в третия с 15:25, а с това и в мача с 0:3. Така "петлите" ни оставиха много далеч от чудото и постигането на своеобразен волейболен "Парк де пренс".

Нашите трябваше задължително да спечелят с 3:0, за да се класират напред, но още след първия гейм стана ясно, че това е невъзможно и те се сбогуваха с Олимпиадата в Рио.

България надви Финландия с 3:1 в групата, а после падна с по 0:3 от Русия и Франция. Французи и руснаци продължават борбата напред, отпадат нашите и финландците.

Мачът се разви така:

Първи гейм

Начало на мача.

Нашите са в състав: Мирослав Градинаров, Тодор Скримов, Николай Учиков, Виктор Йосифов, Николай Николов, Любомир Агонцев, Владислав Иванов /либеро/

Лошо начало - французите повеждат с 3:0 точки.

Първото техническо прекъсване идва при резултат 8:6 за Франция.

Французите връщат невероятни топки в защита и водят с 11:7.

Съперникът ни продължава да доминира и се оттегля на второ техническо прекъсване при 16:11 в своя полза.

Франция се приближава до спечелване на първия гейм - 21:16 и таймаут за България.

Франция спечели заслужено първия гейм с 25:19 и ни елиминира от борбата.

Втори гейм

Оттук-насетне ще играем вече само за чест и слава в този мач. В състава на Франция в игра влязоха резервите.

Нещата вече са по-равностойни на площадката и нашите повеждат с 8:6 при първото техническо прекъсване във втория гейм.

Дърпаме вече по-сериозно в резултата - 11:6 за нас. Таймаут за Франция, резервите им явно не са толкова силни.

България продължава да води във втория гейм - 14:11.

Имаме преднина от 16:14 и при второто техническо прекъсване.

"Петлите" наваксаха изоставането си и изравняват при 17:17.

Французите вече водят в резултата с 20:18 и таймаут за Пламен Константинов.

25:20 за Франция - победа за "петлите" и във втория гейм.

Трети гейм

Франция започва уверено и в третия гейм - 4:2 за съперника.

Губим отново и при техническото прекъсване - 6:8.

Разликата продължава да се увеличава в наша вреда - 8:12.

Техническото прекъсване идва при 16:11 в полза на Франция.

Мачът върви към приключване - 22:15 за Франция.

Франция победи в третия гейм с 25:15, а с това и взе мача с 3:0. България отпада и няма да играе на Олимпиадата!