Тежка загуба с 0:3 /20:25, 22:25, 17:25/ претърпя отборът на България в мача срещу Русия във втория си мач от олимпийската квалификация.

Възпитаниците на Пламен Константинов бяха надиграни категорично от „Сборная“, въпреки някои минимални проблясъци в отделните геймове. При това положение шансовете ни за продължаване напред в квалификацията са абсолютно илюзорни и по-скоро ще кажем на Олимпиадата  "Адио, Рио".

Само победа с 3:0 над Франция в петък от 18.00 ч., при това максимално убедителна, може да ни промъкне през иглени уши напред. Но това наистина граничи с чудо.

България - Русия

източник: БГНЕС

-----

Мачът се разви така:

Първи гейм

Начало на мача.

Оспорвано начало на първия гейм. Резултатът се движи точка за точка. Първото техническо прекъсване идва при точка аванс за България - 8:7 за нас.

Сергей Тетюхин застана на сервис за руснаците и те взеха аванс от 11:9 точки, което накара Пламен Константинов да вземе почивка.

Русия поддържа аванса си от две-три точки. Градинаров излиза за кратко, сменен от Божилов, но скоро се връща на площадката. Второто техническо прекъсване идва при аванс от 16:13 за Русия.

Нашите продължават да отстъпват все повече в резултата - 16:21 и Константинов взима нов таймаут.

Логично с оглед превъзходството на руснаците първият гейм отива в тяхна полза - 20:25 и 0:1 гейма.

Втори гейм

Започнахме добре втория гейм и поведохме с 2:0 и 3:1. Скоро обаче руснаците обърнаха хода на мача и на свой ред поведоха с две точки разлика. При 3:6 Пламен Константинов взе таймаут, за да прекъсне серията на съперника.

Техническото прекъсване идва при аванс за Русия от 8:4.

Божилов се появява на площадката на мястото на Скримов, продължаваме да губим със 7:10.

Разликата продължава да набъбва - 8:12 в наша вреда.

Скримов отново се завръща в игра. Методи Ананиев записва ас - 10:13.

Второто техническо прекъсване идва при аванс от 4 точки за съперника, който води с 16:12.

Две поредни точки за България и веднага таймаут за Алекно при 14:16.

Продължаваме да наваксваме при сервиса на Скримов и Владо Николов изравнява - 16:16.

Руснаците пак успяха да дръпнат с 2 точки и поведоха с 19:17. При следващата точка в полза на съперника Константинов взе таймаут. Жалко, че пропуснахме психологически момент.

Владо Николов се разигра и намали на една точка изоставането ни - 19:20.

В края на гейма Русия отново се отдалечава и печели и втория гейм с 25:22 и 2:0 гейма в тяхна полза.

Трети гейм

Лошо започва третият гейм за нас - 4:0 точки за Русия.

Йосифов се появява на терена, но Русия все все така трупа аванс - 3:8 при техническото прекъсване.

Три поредни точки за България и разликата е намалена - 6:9.

Руснаците правят каквото си искат на площадката и водят с 15:8.

Разликата продължава да набъбва в наша вреда - губим тежко с 9:18.

Губим с 0:3 - 17:25 в третия гейм.