Естония спечели Европейската лига по волейбол при мъжете. Във финала на турнира, който се проведе във Варна, волейболистите на прибалтийската страна надделяха над Македония с 3:0 гейма /19:25, 13:25,23:25/ . По-рано днес в малкия финал Австрия победи България с 3:0 и остана на трето място в лигата.

В началото на първата част резултатът бе изравняван три пъти, но с два поредни аса Естония поведе с 5:3. При първото техническо прекъсване символичните гости водеха с 8:5. Естонците продължиха да играят по-добре от Македония, на блокада се справяха много добри, започнаха да трупат преднина и при второто техническо прекъсване водеха с 16:10.

Македонските не успяха да намерят противодействие на добрата игра на Естония и символичните гости спечелиха безпроблемно първата част с 25:19.

Естония започна ударно втората част. С безупречно изпълнение на начален удар играчите на прибалтийската стара затрудняваха максимално тима на Македония, а блокадата им бе на ниво и те набързо поведоха със 7:0, а при първото техническо прекъсване резултатът 8:1.

Страхотната игра на символичните гости продължи и след прекъсването, естонците поддържаха солидна преднина и при второто техническо прекъсване водеха с 9 точки - 16:9. До края на гейма естонците не оставиха шансове на Македония и взеха частта с категоричното 25:13.

Третата част започна доста оспорвано с четири изравнявания на резултата. След 4:4 отборът на Македония успя да поведе с 2 точки, с колкото водеше и при първото техническо прекъсване - 8:6. Символичните гости изравниха при 9:9, последваха нови три равенства, последното при 13:13, след което Естония поведе и при второто техническо прекъсване водеше с 16:14.

Македонският тим успя да изравни резултата при 18:18, последва още едно равенство, след което Естония успя да поведе с 3 точки - 22:19 и задържа преднината си за 25:23 и чиста победа с 3:0 гейма. /БТА