Домакинът и двукратен олимпийски шампион Бразилия победи с 3:1 (24:26, 25:18, 25:22, 25:17) срещу Мексико в среща от група "А" на олимпийския турнир по волейбол за мъже. Двубоят в зала "Мараканазиньо" продължи 108 минути, а след него бразилците вече имат актив от шест точки и са на второ място във временното класиране.

"Селесао", първенец от 1992 и 2004 година, ще се опита да достигне до четвърти пореден финал на олимпиада.

Най-резултатен за обрата на бразилците беше Рикардо Лукарели с 13 точки, а съотборникът му Уолъс де Соуса добави още 12 точки.

За канадците, които в миналия кръг победиха САЩ с 3:0, най-много точки - 13, отбеляза Джон-Гордън Перен. Канада има три точки след първите два кръга от груповата фаза.

В група "Б" на турнира Египет победи срещу Куба с 3:0 (25:22, 25:15, 25:22). Това е първи успех за африканския състав на Олимпиадата в Рио де Жанейро, докато кубинците са с две поражения до този момент.
Ахмед Абделхай реализира 15 точки за Египет, докато Хавиер Скул се отличи с 10 точки за Куба.