Световният шампион Полша постигна изключително трудна победа с 3:2 (25:17, 25:23, 23:25, 20:25, 18:16) над дебютанта Иран във втория си мач от група "А" на олимпийския волейболен турнир при мъжете.

Поляците контролираха напълно събитията на терена през първите два гейма, но Иран не спря да се бори и дори стигна до мачбол при 14:13 в петия гейм, само за да загуби с 16:18.

За съжаление срещата приключи с грозни сцени, като двата отбора почти се сбиха след последната точка.

Най-полезен за Полша бе Бартош Курек с 21 точки, докато Михал Кубяк прибави още 13. За Иран Шахрам Махмуди отбеляза 15 точки, а Милад Ебадипур Чара завърши с 14.

Победата е втора за Полша и с нея тимът излезе еднолично на второ място в група "В" с 5 точки зад водача Аржентина.

Аржентина победи с 3:1 (25:18, 18:25, 25:18, 25:21) срещу олимпийския шампион Русия в първи мач за деня от програмата в група "В" на турнира по волейбол при мъжете в Рио де Жанейро.

Бронзовият медалист от олимпийските игри в Лондон Италия победи САЩ с 3:1 (28:26, 20:25, 25:23, 25:23) и на практика се класира за четвъртфиналите на волейболния турнир в Рио.

В първия гейм Италия поведе с 11:7, но американците бързо се върнаха в резултата и успяха да изравнят при 12:12. Оттук до края на гейма двата тима играха точка за точка и въпреки че пропуснаха 4 геймбола италианците все пак триумфираха с 28:26.

Във втория гейм американците показаха доста по-добра игра. Олимпийските шампиони от Пекин поведоха с 5:2 и имаха аванс до средата на гейма, когато Италия успя да изравни при 14:14.

След второто техническо прекъсване обаче американците започнаха отново да правят разлика и в крайна сметка спечелиха с 25:20.

Третият и четвъртият гейм отново бяха много оспорвани и завършиха с победи от по 25:23 за италианците. За съжаление на привържениците на "адзурите" обаче капитанът Филипо Ланца получи травма в левия глезен в края на третия гейм, заради която бе изнесен на ръце от полето.

С победата Италия поведе в група "А" с 6 точки, докато САЩ са в дъното без актив. Най-резултатен за Италия бе натурализираният кубинец Османи Хуанторена със 17 точки, а за САЩ с 19 завърши Аарън Ръсел.

Европейският шампион Франция победи с 3:0 (25:18, 25:12, 25:22) срещу Мексико в среща от група "А" на олимпийския турнир по волейбол при мъжете.

Това е първият успех за "петлите" на в Рио де Жанейро, дошъл след точно един час игра. Най-резултатен за победителите бяха Антонен Рузие и Ървин Нгапет с по 11 точки.

Хорхе Барахас и Даниел Варгас реализираха по осем точки за мексиканския тим, който има две поражения до момента.

Срещи от груповата фаза на олимпийския турнир по волейбол за мъже на Игрите в Рио де Жанейро: