Българският национален отбор по волейбол за мъже завърши на седмо място в Световната лига. Възпитаниците на Силвано Пранди не успяха да се класират за финалния турнир в Аржентина между 21 и 25 юли и заемат първото място по показатели сред всички некласирани за финалите тимове.

България остана на второ място в група "А" на комерсиалния волейболен турнир с актив от 26 точки. Очаквано лидер в потока бе световният шампион Бразилия.

Българите не се класираха за финалния турнир в Кордоба заради по-добрите показатели на Сърбия, вторият отбор от група "В".

Участниците във финалния турнир на Световната лига са: Бразилия, Италия, Сърбия, Русия, Аржентина и Куба.

Гледай на живо световното първенство по волейбол в Италия с туристическа агенция "Галера" от 24 септември до 10 октомври.