Девет отбора вече са във втората фаза на Световното първенство по волейбол в Италия. Домакините, Куба, Бразилия, Русия, Пуерто Рико, Аржентина, САЩ, Франция и Полша намериха място в следващите пресявки още снощи, след като взеха вторите си победи в шестте групи на Мондиала. Те могат да вършат първи или втори след третия ден на битките между 24-те национални селекции. Напред продължават първите три от четирите тима. Само и единствено италианците пък взеха от първите два дни максимален коефициент, без да дават гейм на противниците си.

Българският национален отбор пък ще трябва да почака мача си с Чехия довечера от 18 часа българско време, за да подпечата билетите си за следващата фаза. Има два варианта пред нашите – мачове в Милано или Анкона. Точната дестинация ще стане ясна привечер.

Инфарктната загуба от Франция снощи с 2:3 гейма пък може да се окаже положителна за Владо Николов и компания. Тя може да направи така, че българите да се разминат с Бразилия преди финалите, но преди това селесао трябва да бие Куба.

Исторически успех записа Иран, като би Япония за първи път в предварителната фаза на Мондиал. „Щастлив съм и горд с моя отбор, след това историческо постижение благодарение и на нашите привърженици, които ни помогнаха тук в Милано”, сподели капитанът Алиреза Нади.

Резултати и класиране след ден втори на Световното първенство по волейбол в Италия: