Волейболните национали на България загубиха и втория си мач срещу Бразилия за Световната лига. „Лъвовете“ записаха отново поражение с 1:3 гейма (25:19, 21:25, 17:25, 19:25), като отново показаха грешки и разконцентрираност в изявите си най-вече при изпълнението на сервиси. Неуспехът остави възпитаниците на Камило Плачи на второто място в Група А, като след 8 изиграни мача, родните волейболистите имат 14 точки. Същевременно тимът на Бразилия затвърди лидерската си позиция с 19 точки.

Отличен мач изнесе Тошко Алексиев, който бе безупречен във всяко едно отношение на терена. Опитният играч допусна минимален брой грешки, а напечените моменти бе отличен.

Двубоят започна с добри първи минути за националите ни. Родната селекция поведе с 8:5. Последваха убедителни изяви на Цветан Соколов, а грешки на бразилците доведоха първия гейм до 12:8 в полза на „лъвовете“. В тези минути Самунев показа лека разконцентрираност и по този начин домакините стопиха преднината – 10:12. Последваха нови силни минути за момчетата на Камило Плачи, като волейболистите ни стигнаха до 16:14 преди второто техническо прекъсване. Чудесната игра на българската селекция в атака, няколкото отлични контраатаки, както и блокадата ни доведоха първата част до 22:19. При 24:19 Тодор Скримов не сгреши и затвори гейма – 25:19.

Вторият гейм започна с малка грешка на Цецо Соколов, който не можа да противодейства на Висото и така първата точка във втората част бе за домакините. При 4:4 отличната ни блокада донесе точка за нашите и 5:4. При ответната ситуация обаче Лукарели бе безкомпромисен и направи отново резултата равен. При резултат 8:7 в полза на Бразилия дойде и първото техническо прекъсване. В последвалите минути Скримов демонстрира великолепна блокада и така се стигна до 11:9. При 11:11 се получи една спорна ситуация, при която съдията отсъди, че топката е в аут, а от телевизионните повторения се видя грубата грешка на рефера – топката бе с целия си обем в половината на бразилците. Последваха минути, в които играта бе точка за точка, до момента, в който домакините излязоха напред с 16:14. Постепенно Бразилците ни дръпнаха с 20:15, а Стоян Самунев донесе точка и направи 16:20. Последва атака на Лукарели, която обаче бе спряна отлично от Братоев и Самунев. Родните състезатели намалиха аванса на бразилците в края на гейма и така се стигна до 23:20. А при 24:20 в полза на Бразилия, Лукарели сервира и прати топката в аут. Домакините не сгрешиха при следващия си шанс и взеха втория гейм – 25:21.

Началото на третия гейм не бе мечтано от националите ни. Бразилия набързо натрупа преднина с 5 точки, а нашите не можаха да разгърнат играта си. Българите трудно успяваха да стигнат до успешни атаки, а някои грешки и при сервирането не им позволиха да намалят преднината на Бразилия. Постепенно геймът стигна до 16:11 за домакините. Те продължиха да демонстрират убедителна игра и така стигнаха до 21:13, когато Камило Плачи пожела прекъсване, за да даде някои указания на възпитаниците си. Третата част завърши при 25:17 за бразилците.

Четвъртата част започна по аналогичен начин на предходната – силна игра на Бразилия и преднина от 2 точки – 3:1. Нашите постепенно изравниха играта и стигнаха до 3:3. Бразилците обаче стабилизираха посрещането си, сервисите им бяха без забележки и закономерно стигнаха до 8:4. При 15:11 Градинаров сервира, но прати топката в аут. Последваха нови трудни моменти за нашите, а същевременно бразилците направиха 20:14. Атака на Соуза обаче бе добре спряна от „лъвовете“ и резултатът стана 16:20. Волейболистите ни положиха усилия да променят развитието на нещата в края на гейма, но това не бе достатъчно. Бразилия затвори гейма при 25:19 и така записаха втора победа срещу България.

Състав на България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Стоян Самунев - Теодор Салпаров

Състав на Бразилия: Бруно Резенде, Леандро Висото, Данте Амарал, Рикардо Лукарели, Маурицио Соуза, Лукаш Сааткамп - Марио Жуниор