Австралия победи Полша с 3:1 гейма (25:21, 25:22, 18:25, 25:22) на олимпийския турнир по волейбол. Така кенгурата помогнаха на България преди двубоя ни с Италия от 16:45 часа българско време в Лондон. При това положение поляците не само загубиха от Австралия, останаха с 9 точки след 3 победи и 2 загуби, но и възможността да оглавят групата ни.

Победа с какъвто и да е резултат на родните национали над адзурите ще означава България на първо място и на 1/4-финал за съперник 4-тия тим от поток Б, където към момента е добре познатият състав на Германия.

При загуба на България от Италия с 2:3 гейма, ние и италианците ще бъдем с по 10 точки, но съперниците ни ще имат 4 победи и 1 загуба и ще завземат лидерската позиция.