Александър Николов и неговият отбор Кучине Лубе (Чивитанова) започнаха със загуба в плейофите на италианската Суперлига. Воденият от новия селекционер на България Джанлоренцо Бленджини тим отстъпи на четвъртфиналите на Минт Веро Волей (Монца) с 1:3 (26:28, 25:20, 11:25, 20:25) в зала "Еуросуоле Форум".
Алекс Николов започна като титуляр за Лубе, но бе сменен в средата на втория гейм от Матиа Ботоло. Българският национал стана втори по резултатност с 12 точки с колкото завърши и Ботоло. Съотборникът му Марлон Янт Ерера завърши с 16 точки.

За тима на Монца се отличи Ерик Льопки с 28 точки за успеха. Артър Шварц приключи с 18 точки.

Лубе изостава с 0-1 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Втората среща между двата тима е в неделя (10 март) от 19:00 часа българско време в Монца.