Матей Казийски пак събра овациите на волейболните специалисти на Апенините. Волейболист №1 на Европа за 2006 година бе определен за най-полезен играч на мача на своя Тренто от 6-я кръг на италианската Серия А1.

Снощи съставът на Радостин Стойчев взе петата си победа за сезона, надвивайки Милано като гост с 3:2 гейма (25:18, 25:21, 23:25, 26:28, 15:10).

Пред 1300 зрители за 107 минути Казийски реализира 21 точки (68% атака, 2 блокади), а другият национал в Тренто Владимир Николов добави също 21 точки. Васил Стоянов и Смилен Мляков не се появиха в игра.

За домакините от Милано, водени от Даниеле Ричи, Матео Мартино завърши със 17 точки.

След изиграването на всички мачове от 6-я кръг лидер е Рома, следва Куньо и на трето място със същия актив е Тренто. Монтекиари на Методи Ананиев е на пето място, Копра Пиаченца е на 11-та позиция, пред Корилиано на Тодор Алексиев.