Предвожданият от Радостин Стойчев тим на Тренто с Матей Казийски, Владимир Николов и Смилен Мляков в състава си победи с 3:0 Кориляно на Тодор Алексиев в българското дерби от петия кръг на италианската Серия А.

Казийски бе най-резултатен в мача с 19 точки, втори най-добър реализатор в двубоя е Николов с 15, докато Мляков игра само в третия гейм и отбеляза 1 точка. Другият българин в тима - Васил Стоянов не взе участие в срещата.

Тодор Алексиев не игра в първия гейм, но направи отлично включване във втория и треньорът Алберто Джулиани започна с него третата част. Бившият посрещач на Левски завърши с 6 точки, само с една по-малко от водещите реализатори в неговия тим – Матиас Раймайкерс и Тони Ковачевич, които отбелязаха по 7 точки.

След четвъртия пореден успех Тренто се утвърди на второ място в класирането на Серия А с 12 точки, колкото има и третият Рома. На първо място с 14 точки е някогашният тим на Любо Ганев Куньо. Кориляно е на 11-о позиция с пет точки от пет мача.