Четирикратният световен шампион Диатек Трентино (Тренто) с Цветан Соколов в състава си допусна много изненадваща загуба с 2:3 гейма (25:22, 23:25, 22:25, 25:16, 13:15) от аржентинския УПЦН (Сан Хуан) в мач от група А на Световното клубно първенство.

Българската звезда на Тренто бе най-резултатен за своя тим с внушителните 33 точки, но това не бе достатъчно на италианския шампион да предотврати поражението.

В другия мач от групата японският Панасоник Пантърс победи с 3:1 гейма иранския Кале Мазандаран. В класирането води УПЦН с 5 точки пред Тренто с 4, Панасоник Пантърс с 3 и Кале без точков актив.

В последния си решителен мач от групата Тренто ще се изправи срещу японците от 2 часа през нощта на 19 октомври.