Защитаващият титлата си Тренто спечели първо място в Група В на Световното клубно първенство по волейбол в Доха, Катар.

Италианците победиха с 3:0 Пол Мичъл (САЩ) и ще играят на полуфиналите срещу отбора на Пайкан (Иран), който надделя с 3:1 над Ал-Араби Доха (Катар) и спечели второ място в Група А.

Тимът на Радостин Стойчев стигна трудно до победата, като само във втория гейм остави отбора на Пол Мичъл с актив от под 20 точки.

С основна заслуга за победата на Тренто бяха игралите и в трите гейма българи Цветан Соколов и Матей Казийски, които записаха съответно по 18 и 13 точки за отбора си. 13 точки отбеляза и Дела Лунга Доре.

Другият полуфинал ще противопостави победителят от Група А Скра Белхатов (Полша) и вторият от Група В Дрийн Боливар (Аржентина).

Поляците, които победиха Трентино в мач от Шампионската лига преди по-малко от месец, постигнаха нов категоричен успех след 3:0 над Ал-Ахли (Египет). Това ги остави на първата позиция с пълен актив от точки, но детайлната статистика сочи, че са загубили гейм повече от Тренто в груповата фаза.