Защитаващият титлата си Тренто се наложи над Дрийн Боливар от Аржентина с 25:16, 25:15, 23:25, 25:22 и записа втора победа в група В на световното клубно първенство по волейбол в Доха (Катар).

Българският ас Матей Казийски игра като титуляр за европейските шампиони и завърши с 16 точки (10 от атака, 5 от блок и 1 от сервис). Другият българин в състава Цветан Соколов влезе като резерва в третия и в четвъртия гейм, но не успя да запише актив.

Най-резултатни за италианците бяха Османи Хуанторена и Ян Стокр с по 18 точки. С успеха Тренто си гарантира първото място в групата и класиране за полуфиналите.

В другата среща от групата руският гранд Динамо Москва разби отбора на Пол Мичъл (САЩ) с 25:16, 25:14, 25:23. Лидер след изиграването на първите две срещи е Тренто с пълен актив от 6 точки, пред Динамо Москва и Дрийн Боливар с по 3 точки и Пол Мичъл без спечелена точка.