В доста интересен и интригуващ мач волейболният Ботев Ихтиман отстъпи с 0:3 гейма на Тетевен Волей като срещата беше част от 1-ия кръг на Висшата лига при мъжете.

В първата част играта беше равностойна, но в заключителните моменти гостите постигнаха своето и взеха гейма с 25:21.

Пред втория гейм играта мина през доста обрати, като в определени моменти домакините от Ботев имаха превес, но в крайна сметка Тетевен показа здрави нерви и спечели отново, този път с 27:25.

В третия грим Ботев изоставаше солидно в резултата, но направи чудеса от храброст, за да стигне до 23:23. В крайна сметка отстъпи и в тази част с 23:25, а с това и в мача.

Ето и всички резултати от този първи кръг:

Звездец Горна Малина - Люлин София 1:3
Ботев Ихтиман - Тетевен Волей 0:3
Ботев Луковит - Град Белоградчик 3:0
Етрополе - Миньор Перник 0:3

Във втория кръг Ботев гостува на Етрополе на 2 ноември, а Тетевен почива, тъй като отборите са 9.