Матей Казийски и Теодор Салпаров с Динамо Москва запазиха лидерското си място в руската волейболна Супер лига, след като домакините победиха „дрийм тима” на Динамо Транс Казан с 3:1 гейма (25:16, 26:28, 25:21, 25:17) в дербито от 6 кръг на шампионата.

Българският национал Матей Казийски завърши с 22 точки, а Семен Полтавски бе най-резултатен с 23 точки след час и 31 минути игра. За основния конкурент на Динамо за шампионската титла тази година тим от Казан американецът Клейтън Стенли се отчете с 13 точки. Матей и Теодор Салпаров бяха титуляри за тима си, където помощник треньор е Радостин Стойчев. Само в третия гейм Казийски напусна за малко игралното поле, когато в състава на съперника бе заменен разпределител №1 на планетата през последните години Лой Бол от заслужилия майстор на спорта Хамутских. Това бе 5 успех за Динамо Москва в Супер лигата, след загубата миналия кръг от Нефтяник УФА. Динамо Транс Казан до момента нямаше поражение.

Капитанът на националния ни отбор по волейбол Пламен Константинов със своя Газпром Сургутский район продължава отличното си представяне, след като се наложи над Динамо Калининград с 3:2 гейма (25:17,28:26, 19:25, 20:25, 15:10). Гибонът реализира 18 точки за четвъртата победа на отбор си.Андрей Жеков и Тодор Алексиев с екипа на Нефтяник УФА изпуснаха да поднесат поредната сензация в Русия. Като гости те отстъпиха на бронзовия европейски медалист от миналата година Локомотив Белгород с 2:3 гейма (25:22 , 26:28 , 25:19, 17:25, 14:16). Българските национали бяха титуляри за отбора от Уфа, който остава в дъното на таблицата с 1победа и 3 загуби, но 2 мача по-малко.

Последен в класираното е НОВА Новокубишневск, където играят Костадин Стойков и Светозар Иванов. Отборът няма победа от 5 срещи, а в последния мач бе победен и от Локомотив Новосибирск като гост с 3:0 гейма (25:21, 25:15, 25:17).В следващия кръг на руската Супер лига предстой поредното „българско” дерби – НОВА Новокубишневск срещу Газпром Сургутский район.