Хебър Пазарджик - Нефтохимик Бургас! Това е големият финал в мъжкото волейболно първенство. Минути, след като бургазлии спечелиха и третия мач с ЦСКА, Хебър ги последва към финалния сблъсък след 3:1 гейма в зала "Добротица" в Добрич.

След двата успеха с по 3:0 в Пазарджик, на свой терен Добруджа направи най-равностойния сблъсък в серията, но това стигна единствено за драматично спечеления с 33:31 втори гейм.

Хебър даде само гейм на съперника, печелейки 9.

В останалите части Добруджа бе близо до съперника, но в крайна сметка успехът бе за тима от Пазарджик.

Така финалната серия в първенството ще повтори финалния двубой за Купата, спечелен с 3:2 от Хебър.

ВК Нефтохимик срещу ВК Хебър

източник: LAP.bg

Битката за титлата започва на 15 и 16 април като Хебър е домакин на първите два двубоя. На 20 и 21 април са двубоите в Бургас, а евентуалният пети решителен сблъсък би бил в Пазарджик на 24 април.