Точно час и седем минути бяха нужни на ЦСКА да стартира с убедителна победа сезона във волейболната Суперлига.

"Червените" се наложиха с 3:0 над Нефтохимик, след 25:19, 25:18, 25:20.

СТАТИСТИКА

Волейболистите на Александър Попов бяха подкрепяни от солидно присъствие в зала "Васил Симов" в София.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на легендарният ръководител на ЦСКА Спиридон Зегов.

ГЛЕДАЙ ВОЛЕЙБОЛНАТА СУПЕРЛИГА НА ЖИВО В КАНАЛИТЕ НА НОВА БРОУДКАСТИНГ ГРУП!

Първата част от срещата приключи за 22 минути, като ЦСКА водеше през цялото време.

"Червените" водеха уверено играта и във втория гейм, и макар че не успяха да се откъснат, имаха аванс и на двете технически прекъсвания.

Още 22 минути бяха нужни на ЦСКА да дръпне с 2-0 гейма, като втората част спечелиха с 25:18.

Сравнително по-оспорван бе само последният гейм, в който Нефтохимик имаше добри включвания, но отново "армейците" взеха предимство и приключиха мача след 25:20 точки.

Най-резултатен в мача стана Иван Крачев с 19 точки. Диагоналът на ЦСКА изигра впечатляващ мач в атака и завърши с 52% ефективност в нападение.

На обичайното си високо ниво бе и капитанът на "червените" Ивайло Стефанов, който приключи мача с 65% положително посрещане.

Повечето състезатели на Нефтохимик бяха далеч от най-добрата си форма, като диагоналът Петър Христов и крайният нападател Явор Генов се представиха изключително разочароващо в атака.