Нефтохимик 2010 постигна победа с 3:0 гейма над Левски София в първия мач от четвъртфиналната плейофна серия на Суперлигата при мъжете. В отделните части срещата, която се игра в бургаската зала „Младост“, се разви при 26:24, 25:20 и 25:21.

Вторият двубой е в София е на 23 март от 18:30 часа в зала „Христо Ботев“. Играе се две победи от три мача

Първата част бе равностойна, но в ключовите моменти бургазлии запазиха концентрация и в крайна сметка поведоха след 26:24.

Вторият гейм също бе оспорван. При 18:18 обаче шампионите дръпнаха в резултата и в крайна сметка увеличиха аванса си в геймовете при пет точки разлика в края на частта.

С изключение на началото, Нефтохимик владееше инициативата в третата част и взе чист успех преди втория сблъсък след 25:21.

Николай Учиков бе най-резултатен в редиците на домакините с 22 точки. Гордън Люцканов записа 12 точки на сметката си за „сините“.