Марица спечели четвъртата си поредна титла във волейболното първенство на България след втори успех над Левски, този път в София с 3:0 гейма (25:13, 27:25, 25:23).

Левски започна по-добре мача и поведе с 3:1, но Марица се съвзе и изравни до 4:4. Постепенно пловдивчанки взеха инициативата и при първата техническа пауза вече водеха с 8:5. След съумяха да намалят резултата до 7:9, "сините" волейболистки не намериха съпротивителни сили в средата на гейма и Марица се оттегли на второ техническо прекъсване при 16:10 след грешка на Кристина Гунчева от сервис.

С отлична игра при атаката Марица направи разлика от 8 точки - 19:11. Симона Димитрова сбърка при начален удар, за да стане разликата осем точки - 20:12. След отлична игра момичетата на Иван Петков спечелиха първия гейм с 25:13.

Във втория гейм Левски тръгна добре и поведе с 2:0, но Марица набързо обърна развитието на двубоя и поведе с 3:2. Левски стигна до равенство 6:6, но веднага след това сбъркаха на сервис, последна и отлична атака на Марица и техническата пауза дойде при 8:6 за пловдивския тим. Левски опита да се върне в мача и дори стигна до изравняване при две грешки при атака на Марица - 12:12. Марица водеше и при втората техническа пауза с 16:13. Левски съумя да изравни резултата до 21:21 и поведе с 22:21. Марица изравни до 22:22, след добра игра Левски поведе с 24:22, последва точка за Марица до 23:24, но все пак "сините" имаха геймбол, който пропуснаха и се стигна до изравняване - 24:24. Отново Левски стигна до геймбол при 25:24 и отново го пропуснаха - 25:25. В ключовите моменти на този втори гейм Марица постигна две поредни важни точки и затвори и втория гейм с 27:25.

В третия гейм Марица поведе набързо с 5:2, а атаките на Левски бяха спирани от перфектните блокади на Марица. Първата техническа пауза дойде при резултат 8:6. Левски се върна в двубоя и изравни до 9:9, а след това и 10:10. Марица постигна 3 последователни точки и поведе с 13:10. Втората техническа пауза дойде при 16:12 за маричанки. Вангелия Рачковска с отлична атака спечели 14-ата точка за Левски, но веднага след това сбърка и резултатът стана 17:14 за Марица. Левски изравни резултата до 18:18. В този момент наставникът Иван Петков получи жълт картон за невъздържаното си поведение. Резултатът премина през 19:19, а Гунчева изведе "сините" напред с 20:19, но Марица изравни - 20:20. В крайна сметка Марица победи и в третия гейм с 25:23 и спечели заслужено титлата в първенството.