Тимът на Хебър победи с 3:2 гейма (23:25, 22:25, 25:23, 25:21, 15:12) като гост в двубой от 12-ия кръг на волейболното първенство.

Мачът започна равностойно като в края на първата част при сервис на Стефан Чавдаров Монтана затрудни посрещането на съперника, който сгреши при организирането на атаката и домакините дръпнаха с две точки - 20:18. Малко по-късно играчите на Даниел Пеев направиха успешна блокада за 23:20. Хебър се доближи само на точка при 24:23, но домакините задържаха преднината и поведоха като спечелиха гейма с 25:23.

Вторият гейм предложи много обрати и емоции на зрителите. Гостите поведоха с 8:2 след като Александър Ляфтов и Стойко Ненчев затрудниха посрещането на Монтана. Домакините обаче не се предадоха и стигнаха до равенство при 12-а точка. Влезлият като резерва Борис Наков направи добра серия от начален удар, при която Монтана поведе с 20:16. Хебър се доближи на точка (21:20), но две поредни блокади на домакините се оказаха решаващи, за да се стигне до 25:22 за Монтана - 2:0.

Последва мобилизация в състава от Пазарджик и Хебър започна по-добре като поведе с 8:4. Гостите водеха почти през целия гейм. Домакините и този път не се дадоха и изравниха при 19:19. Играта започна точка за точка, а в края играчите от Пазарджик бяха по-стабилни и намалиха.

И четвъртият гейм бе оспорван и изпълнен с обрати. Играчите на Хебър взеха аванс с 6:3, а след това с 12:8, но домакините ги настигнаха. В средата на гейма Монтана се откъсна с 18:15, когато на начален удар беше Виталий Бондар. Последва ново равенство при 20-а точка след два аса на Стойко Ненчев, който направи страхотна серия от начален удар. Хебър наложи своя ритъм на игра се стигна сякаш закономерно до тайбрек.

В него играта бе равностойна. Битката бе изключително оспорвана. Хебър дръпна с 11:9 след атака в аут на Монтана. Ас на Ляфтов за 13:10 окончателно наклони везните в полза на гостите. Брадли Гънтър бе най-резултатен с 22 точки (1 ас, 1 блокада), Стойко Ненчев добави 16 (4 аса) за успеха. За Монтана Виталий Бондар завърши с 20 точки (3 блокади), Златко Кьосев има 18 (4 аса).

В класирането Хебър е на второто място с 11 победи и 1 поражение след ЦСКА с актив от 30 точки, а Монтана е на 6-ото място с 5 победи и 7 поражения и 19 точки.