Носителят трофея Марица Пловдив разгроми гостуващия Перун Варна с 3:0 (25:11, 25:5, 25:7) в първа среща от четвъртфиналите на турнира за Купата на България по волейбол за жени.

Шампионките нямаха никакви проблеми, като дадоха на съперничките си общо 23 точки в трите гейма на мача.

В най-оспорвания четвъртфинал Раковски Димитровград надделя над гостуващия ЦСКА с 3:2 (25:16, 25:18, 15:25, 23:25, 16:14).

Столичанки наваксаха изоставане от 0:2 гейма, като в тайбрека натрупаха аванс от 9:6 точки, а при 14:13 имаха и мачбол, но допуснаха обрат.

Левски взе софийското дерби срещу Славия с чиста победа, като само в първия гейм "сините" имаха проблеми, но го спечелиха с 27:25.

Берое също стигна лесно до победата в три гейма срещу гостуващия Казанлък Волей.

Първи четвъртфинални мачове в турнира за Купата на България по волейбол за жени:

Славия - Левски - 0:3 (25:27, 10:25, 16:25)
Раковски Димитровград - ЦСКА - 3:2 (25:16, 25:18, 15:25, 23:25, 16:14)
Марица Пловдив - Перун Варна - 3:0 (25:11, 25:5, 25:7)
Берое - Казанлък Волей - 3:0 (25:23, 25:11, 25:16)