Женският волейболен отбор на Левски победи с категоричното 3:0 гейма Славия в столичното дерби от 1/4-финалите на турнира за Купата на България, играно в зала "Панайот Пондалов". Отделните части Левски спечели с 27:25, 25:10 и 25:16.

Така "сините" състезателки до голяма степен обезсмислиха реванша след две седмици, на който са домакини. Младите волейболистки на Славия успяха да дадат отпор само в първия гейм, който беше и най-равностоен, но след това липсата на опит и по-високата класа на съперника си каза думата.

Само преди броени дни двата тима играха и мач от Националната волейболна лига, който отново завърши с резултат 3:0 за Левски. Тогава в зала "Сиконко" "сините" спечелиха с 25:14, 25:9 и 25:9. /БГНЕС