Волейболният шампион при мъжете Марек Юнион-Ивкони отново стигна до директния спор за титлата. Това стана след трета поредна победа в полуфиналния плейоф с Монтана след успех с 3:2.

Така дупничани, макар и не толкова категорично, колкото издава крайният резултат от успехите им, ще имат шанс да триумфират за четвърти пореден път с трофея от родния шампионат по волейбол.

Мачът им с монтанци беше изключително равностоен, като в отделните части резултатът беше 17:25, 25:18, 25:22, 21:25, 15:11 в полза на победителите. Те ще научат съперника си във финала след края на битката между Добруджа и Нефтохимик.

Там добричлии взеха важна преднина от 2:1 успеха след победа в Бургас в скандален мач. Те надделяха с 3:1 (25:21, 25:20, 20:25, 27:25), а двубоят беше съпътстван от изключително много скандални моменти.

Цели трима играчи получиха жълти картони, а един дори беше изгонен с червен картон заради оспорване на съдийско решение. В крайна сметка мачът приключи с победа за гостите от Добрич и ще има и четвърти мач.