Шампионът на България през последните три години Марек Юнион Ивкони победи Добруджа 07 с 3:2 след 2 часа и 20 минути игра в четвъртия мач от плейофите за първото място в Суперлигата, игран в "Арена Сливница". Резултатът във финалния плейоф е равен - 2:2 победи. Играе се до три победи в пет мача. Новият шампион на България ще бъде определен в последния, пети мач, който ще се играе на 14 април от 17,30 часа в зала "Добротица" в Добрич.

Гостите от Добрич бяха само на гейм от първа историческа титла на България, но домакините за пореден път през този сезон показаха, че не се предават и направиха пълен обрат. Топреализатор в срещата стана Димитър Маринков от Добруджа с 18 точки. За победителите Михаил Манджуков, Михаил Цветанов и Павел Душков завършиха с по 13 точки.

Марек Юнион Ивкони - Добруджа 07 - 3:2 (23:25, 29:27, 17:25, 25:19, 15:10)

Марек: Гьорги Гьоргиев, Михаел Манджуков, Станислав Величков, Михаил Цветанов, Павел Душков, Борислав Апостолов - Мартин Божилов-либеро (Владимир Лобутов, Димитър Дулчев, Ангел Велков)

Добруджа 07: Георги Манчев, Костадин Стойков, Симеон Александров, Димитър Маринков, Венцислав Рагин, Илия Петков - Христо Христов-либеро (Стефан Стоянов, Светослав Арнаудов, Валентин Димов, Петър Милушев, Жулиен Георгиев)/БТА