Добруджа 07 победи драматично у дома Марек Юнион-Ивкони в петгеймов трилър с 3:2 (22:25, 25:21, 22:25, 25:20, 17:15) във втория мач от финалния плейоф на волейболното първенство при мъжете.

Повече от 2000 зрители в зала Добротица в Добрич видяха успеха на домакините, с който Добруджа поведе с 2:0 в серията и е на победа от титлата.

Двубоят премина през редица обрати, като кулминацията настъпи в тайбрека.

Марек взе първия гейм с 25:22, а Добруджа изравни след успех във втория с 25:21. Последва нов гейм за Марек с 25:22 и изравняване за домакините след гейм 25:20.

В тайбрека дупничани имаха инициативата и водеха с 13:9. Добруджанци, подкрепяни от публиката, обаче сътвориха мини чудо, като успяха да обърнат до 17:15.

Много силен мач за Добруджа направи младата надежда Илия Петков, който даде тон за обрата в тайбрека с мощния си сервис.

Третият мач от серията е в петък, 10 април, като дупничани ще домакистват в залата в Сливница./БТА