Добруджа 07 стартира с победа във финалната серия на мъжкото волейболно първенство на България. Възпитаниците на Мирослав Живков победиха шампиона Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:20, 25:15, 25:22) гейма пред над 1500 зрители в зала "Добротица" в Добрич.

Така домакините поведоха във финалната серия с 1:0 победи. Утре двата отбора излизат във втори мач от 17.30 часа отново в Добрич. Играе се до 3 победи от 5 мача. Волейболистите на Добруджа доминираха през първите два гейма.

В по-голяма част от третия гейм те губеха в резултата, но все пак стигнаха до успеха след силна игра в края на частта. "Хубаво е, че успяхме да спечелим. Искам да поздравя момчетата, че запазиха самообладание в няколко много трудни моменти в срещата, когато ситуацията бе в полза на Марек", каза след двубоя Мирослав Живков./БТА