Швейцарецът Стан Вавринка отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове във Вашингтон (САЩ) с награден фонд 1.89 милиона долара.

Вавринка, който участва с "уайлд кард" загуби от американския квалификант Доналд Йънг с 4:6, 7:6(5), 6:7(3) за 2:21 часа.

Швейцарецът участва на турнир на твърди кортове за първи път от януари. Йънг водеше с 5:3 в тайбрека на втората част, но Вавринка взе четири поредни точки и изравни резултата.

Американецът ще играе във втория кръг срещу седмия поставен Кей Нишикори от Япония.

Защитаващият титлата си Александър Зверев (Германия) спечели с 6:2 първия сет срещу Малек Джазири (Тунис), след което срещата беше прекъсната за втори път заради дъжд и ще се доиграе по-късно тази вечер. Двубоят беше прекъснат първо при 3:0 в полза на германеца.
Алекс дьо Мино (Австралия) се класира за втория кръг след успех над Вашек Поспишил (Канада) с 6:7(6), 6:2, 6:3. Следващият му съперник е номер 11 Стийв Джонсън (САЩ).

Представителят на домакините Денис Кудла елиминира Лукаш Лацко (Словакия) с 6:7(3), 6:1, 6:4 след близо два часа игра. /БТА