Григор Димитров потвърди участието си на Мастърса в Рим по най-категоричния начин – с тренировка на кортовете в италианската столица. Първата ракета на България дълго време бе под въпрос за турнира, но вече е на място и се подготвя усилено за старта си.
Любопитното е, че в първата си тренировка Григор не бе придружаван от нито един от треньорите си. След Маями Джейми Делгадо получи почивка, а Дани Валверду пое щафетата за Мадрид. В Рим обаче венецуелският специалист все още не се е присъединил към екипа на българина, което повдига въпроси около организацията в щаба му.
Димитров тренира с младата бразилска надежда Жоао Фонсека, а сесията премина в добро темпо, без видими физически проблеми. Плътно до него бе единствено физиотерапевтът Гаетан Оливие – експерт в областта на китайската медицина. Именно той помогна на Григор да се възстанови преди Аустрелиън Оупън, използвайки нетрадиционни методи като акупунктура, масаж Туина и специализирана билкова терапия.
Очевидно Димитров се чувства комфортно с работата на Оливие, тъй като френският специалист вече изглежда като основна фигура в щаба му за римския Мастърс. Въпреки отсъствието на треньори, Григор изглежда концентриран и готов за новото предизвикателство, като тепърва ще разберем дали Валверду ще се включи в подготовката му в следващите дни.