Лоренцо Музети се превръща в истински кошмар за Стефанос Циципас през този клей сезон. След като го елиминира на полуфиналите в Монте Карло, италианецът отново надви гърка – този път в осминафинал на Мастърса в Мадрид с 7:5, 7:6(3) за близо два часа битка.

Циципас стартира ударно и набързо поведе с 3:0, но Музети съумя да обърне хода на сета с пет от следващите шест гейма, демонстрирайки безкомпромисна защита и впечатляващи контраатаки. Двамата очароваха феновете с техниката си, особено на бекхенд, но именно по-голямата стабилност на италианеца се оказа решаваща.

Във втората част Циципас оцеля на няколко пъти, спасявайки четири мачбола, но в тайбрека нямаше отговор за вихъра на Музети. 22-годишният тенисист поведе с 6:0 в дългия гейм и не допусна нов обрат.

Поражението остави Циципас силно разочарован. „Чувствам се изгубен. За първи път нямам увереност във форхенда си“, призна той след края на мача, като не спести критики и към състоянието на кортовете в испанската столица.

Музети вече е на четвъртфинал в Мадрид и със сигурност ще дебютира в топ 10 на ранглистата след турнира. Следващото препятствие пред него е Алекс де Минор – съперник, когото наскоро победи в Монте Карло.