Швейцарецът Стан Вавринка продължи с успешното си участие на турнира в Доха, след като победи младока Николас Жари с 6-4, 7-6(3) в мач от втория кръг на турнира. Бившият номер 3 в света се представи колебливо през миналата година заради проблеми с контузии, като записа 17 победи и 17 загуби, но след солидна подготовка започна силно новия сезон.

Само един ден след като Вавринка надви един от най-силните представители на новата генерация тенисисти Карен Хачанов, той се справи и с Джари. Швейцарецът бе много стабилен на собствен сервис, като не даде нито една възможност за пробив на съперника си, а от своя страна реализира един пробив в първата част и се наложи в тайбрека на втората, за да стигне до чист успех след час и 29 минути игра.

На четвъртфиналите 33-годишният Вавринка ще срещне испанеца Роберто Баутиста Агут, който победи сънародника си Гийермо Гарсия-Лопес с 6-1, 6-4. /БГНЕС