Трикратният шампион в турнирите от Големия шлем по тенис Стан Вавринка (Швейцария) отпадна във втория кръг на надпреварата на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 8,36 милиона долара.

Поставеният под номер 30 Вавринка загуби от сърбина Филип Крайнович със 7:5, 2:6, 6:7(5) след малко повече от два часа и половина игра. Швейцарецът пропиля аванс от 3:1 гейма в решаващия трети сет, а в последвалия тайбрек поведе с 5:2 точки, но допусна обрат.

В третия кръг Крайнович очаква победителя от мача между трикратният шампион и четвърти в схемата Роджър Федерер (Швейцария) и Раду Албот (Молдова).

Друг руснак Данийл Медведев, 13-и поставен, пък надделя категорично над Адриан Манарино с 6:2, 6:1 и също продължава напред./БТА