Бърнард Томич (Австралия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис в шведската столица Стокхолм с награден фонд 593705 евро.

Томич победи поставения под номер 7 Фернандо Вердаско (Испания) с 0:6, 6:4, 7:6(6) след 2:00 часа. Томич ще бъде съперник на Григор Димитров в спор за място на финала на турнира в шведската столица, ако първата ракета на България победи Джак Сок (САЩ) по-късно днес.

Вердаско не загуби нито гейм в първия сет, но отстъпи във втория с 4:6. В третата част при 5:4 Томич сервираше за победата, но допусна пробив и се стигна до тайбрек. Австралиецът поведе с 4:0, но Вердаско отрази мачбол и изравни 6:6. Последва нов минипробив, след което Томич стигна до крайния успех.

Григор Димитров има един победа в една среща срещу Томич. Българинът спечели с 6:3, 3:6, 6:3 миналия сезон на турнира в Ротердам (Холандия). Защитаващият титлата си в Стокхолм и номер 2 в схемата Димитров излиза тази вечер след 19.30 часа на четвъртфиналите срещу Джак Сок (САЩ)./БТА