Стан Вавринка отпадна от турнира по тенис на трева в лондонския "Куинс Клъб" с награден фонд 2,275 милиона евро. Трикратният шампион от Големия шлем загуби с 1:6, 4:6 срещу Томи Пол.

37-годишният швейцарец допусна общо три пробива срещу американеца в двубоя от втория кръг, продължил 65 минути.

Вавринка пропусна всичките си пет възможности да спечели подаването на Пол, заемащ 35-то място в световната ранглиста.

Американският тенисист ще се изправи срещу Матео Беретини на четвъртфиналите в "Куинс Клъб". Поставеният под номер две италианец отстрани трудно след обрат и 3:6, 7:6 (5), 6:4 Денис Кудла (САЩ).

Защитаващият титлата си от миналия сезон Беретини постигна шестия си пореден успех, записвайки 22 аса в срещата, продължила близо три часа.

Британецът Райън Пенистън също продължава напред след победа с 6:0, 4:6, 6:4 срещу Франсиско Черундоло (Аржентина).