Световният номер 4 Рафаел Надал се класира на третия кръг на силния Мастърс турнир в Рим след само три изиграни гейма срещу Николас Алмагро.

При 3:0 за испанеца, съперникът му реши да се откаже заради контузия в лявото коляно. След продължилата едва 25-минути среща, Кралят на клея остана на корта, за да проведе тренировка.

Рафаел Надал срещу Николас Алмагро

източник: Gulliver/Getty Images

В спора за място на четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу победителя в двубоя между Джак Сок и Иржи Весели, който ще се играе днес около 16:15 часа. През настоящия сезон Матадора няма загуба на клей като последователно спечели трофеите в турнирите в Монте Карло, Барселона и Мадрид.

Час и половина и световният №1 е аут от Рим

По-рано днес Кей Нишикори се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 4,5 милиона евро.

Седмият в схемата японец надигра испанеца Давид Ферер със 7:5, 6:2 за час и 23 минути игра. В следващата фаза Нишикори ще срещне победителя от срещата Кайл Едмънд - Хуан Мартин Дел Потро.