Даниил Медведев продължава победната си серия. Шампионът от Sofia Open 2019 записа седма поредна победа след 6:2, 7:5 над Фернандо Вердаско за час и 34 минути игра в Ротердам. Така руснакът стигна до четвъртфиналите на турнира от категория АТР 500.

Медведев спечели първите три гейма на двубоя, а след това проби в 11-ия гейм на втория сет, за да стигне до успеха. Той е негов 13-и от общо 15 мача през 2019-а.

"Фернандо е много добър играч, а условията тук са бавни, така че да намериш тактика да печелиш точките бе трудно. Цялта ми беше просто да вкарвам топката в корта и съм щастлив, че спечелих", сподели намиращият се в супер форма талант.

На четвъртфиналите съперник на Медведев ще бъде Жо-Вилфрид Цонга, който победи холандеца Талон Грикспоор със 7:6(5), 6:1. Така една победна серия ще бъде прекъснато, тъй като през миналата седмица французинът триумфира с титлата в Монпелие.

В друг мач от втория кръг Дамир Джумхур, който преди турнира бе без победа, стигна до първия си четвъртфинал в последните 6 месеца след успех с 6:4, 7:6(3) над Михаил Кукушкин. В първия си двубой Джумхур хвърли голямата изненада, отстранявайки Стефанос Циципас. Сега за него следва двубой с Гаел Монфис.