Григор Димитров приключи участието си на Мастърса в Индиън Уелс. Най-добрият български тенисист отпадна на осминафиналите в турнира след поражение от Даниил Медведев.

Двойна грешка от страна на Димитров позволи на Медведев да пробие подаването на българина в петия гейм на първия сет, което бе достатъчно за 6-4 в полза на четвъртия в света.

Във втората част двамата си размениха по един пробив, но последната дума отново беше на руснака, който след 6-4 и 2:0 сета постигна седмата си победа над Григор в 10 мача помежду им.

Медведев взе реванш и за загубата си от първата ни ракета на Мастърса в Париж през миналата година.

„Доволен съм, че победих толкова силен съперник като Григор. Да се изправя срещу него винаги е предизвикателство и съм щастлив, че този път стигнах до успеха“, сподели Медведев.

В четвъртфиналите той ще се изправи срещу Холгер Руне, който елиминира представителя на домакините Тейлър Фриц. Поражението на американеца позволи на Димитров да го изпревари в световната ранглиста и от понеделник българинът ще бъде под номер 12.